Szybki kontakt
Tel. 885 310 618
Tel. 887 882 000

pon-pt 08:00 - 16:00

Zostaw numer - oddzwonimy

poradnik sklepu hypo

Omnitech - pompa głębinowa z potencjałem.


Tym razem chciałbym opowiedzieć Wam o ciekawej pompie głębinowej OMNITECH.

Model ten występuje w czterech wersjach, jednak to 2 zyskały największą popularność śród klientów: Omnitech 1100 oraz jej mocniejszy odpowiednik Omnitech 1500.

Pompy z tej serii to monoblokowe pompy głębinowe, gdzie hydraulika zintegrowana jest z silnikiem. Wydajność maksymalna to 100l na minutę, czyli 6 m3 na godzinę. Pompa charakteryzuje się sporym ciśnieniem odpowiednio: 6,5 lub 7,5 bara. 
Wydajność taka jest wystarczająca, aby zasilić spory dom jednorodzinny wraz z systemem nawadniania.

Pompa Omnitech na tle innych pomp głębinowych wyróżnia się swoją konstrukcją. Jako jedna z niewielu posiada wirniki zamontowane poniżej silnika, dzięki czemu pompa zasysa wodę od dołu - daje to możliwość wypompowanie wody prawie do zera.

Pompa wyposażona jest w wewnętrzny płaszcz chłodzący, dzięki czemu z powodzeniem można ją stosować w studniach kopanych tzw. wielkośrednicowych oraz zbiornikach bez konieczności stosowania rur osłonowych.

Producent zaprojektował dodatkowe zabezpieczanie pompy w postaci mechanicznego pływaka, jest on wbudowany w pompę i zabezpiecza ją przed pracą na sucho. Reasumując, jeśli lustro wody spadnie poniżej poziomu pływaka pompa wyłączy się automatycznie.

Na bazie tej pompy można zbudować tradycyjny zestaw hydroforowy ze zbiornikiem hydroforowym lub tylko z automatycznym wyłącznikiem (rozwiązanie to często stosowane jest, gdy pompa ma służyć tylko do zasilenia systemu nawadniania).


Serdecznie zapraszam do obejrzenia prezentacji video wspomnianej pompy Omnitech, w drugiej części filmu pokazano jak działa wyłącznik pływakowy zamontowany w pompie i jak pracuje sama pompa:

 

OSTATNIE KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ
Copyright 2018