Szybki kontakt
Tel. 885 310 618
Tel. 887 882 000

pon-pt 08:00 - 16:00

Zostaw numer - oddzwonimy

poradnik sklepu hypo

Najtańsza pompa głębinowa na rynku.


Tym razem chciałbym opowiedzieć o jednej z najtańszych, dostępnych na rynku pomp głębinowych z dwuletnią gwarancją. Chodzi o model 4H80 oraz jej mocniejszą wersje 4H120.

Pompy z rodziny 4H są monoblokowymi pompami śrubowymi. 4H80 zapewnia maksymalną wydajność na poziomie 40l na minutę a ciśnienie maksymalne to 8 barów. Model 4H120 ma mocniejszy silnik 750 watowy, dzięki czemu może uzyskać większe ciśnienie - bo nawet 12 atmosfer - Pompa dedykowany jest do studni, gdzie lustro wody jest dość nisko.

Pompy z rodziny 4H są godne polecenia, ponieważ zamontowano w niej wirnik śrubowy. Oznacza to, że są bardziej odporne na drobne zanieczyszczenie w porównaniu do zwykłych pomp wirnikowych. Pompa dzięki zastosowaniu olejowego silnika bezszczotkowego - pobiera mało prądu jednocześnie dając wystarczające parametry aby zasilić kilka zraszaczy a nawet na "upartego" zbudować zestaw hydroforowy do zasilenia domku. 
Co mam na myśli pisząc "na upartego". Pompa ma dobre parametry, aby wykorzystać ją do podlewania. Chcąc jednak zasilić dom jednorodzinny powinno podłączyć się ją wraz z większym zbiornikiem na przykład 150 a nawet 300l

Pompa powoli nabije ciśnienie do zbiornika, który będzie pełnił rolę magazynu na wodę - czyli podczas poboru - woda (z odpowiednim ciśnieniem) będzie podawana ze zbiornika. Mniejszą wydajność pompy odczuje się wówczas, gdy pobór wody będzie stały przez dłuższy czas (czyli gdy woda w zbiorniku się skończy i będzie podawana bezpośrednio z pompy). Istotnym elementem takiego układu będzie wówczas reduktor ciśnienia, aby woda podawana była z jednakowym, stałym ciśnieniem. Wówczas układ będzie się rzadziej załączał a użytkownik zachowa komfort, tak jak w przypadku miejskiej sieci wodociągowej.