Szybki kontakt
Tel. 885 310 618
Tel. 887 882 000

pon-pt 08:00 - 16:00

Zostaw numer - oddzwonimy

poradnik sklepu hypo

Jak podłączyć wyłącznik BRIO SK-13?


W poniższym artykule podzielę się z Wami kilkoma zagadnieniami. Dotyczyły one będą automatycznych wyłączników ciśnieniowych. Powiem, jak je podłączyć i na co warto zwrócić uwagę podczas korzystania z pompy z takim wyłącznikiem.

Na początku odpowiedzmy sobie na ważne pytanie: Czy warto zastosować hydrofor bezzbiornikowy? Bo tak właśnie można nazwać pompę z podłączonym popularnym wyłącznikiem automatycznym BRIO SK-13. Odpowiedz nie jest oczywista i taka prosta, gdyż zależy to w jakich warunkach i co będziemy zasilać takim zestawem.

Jeśli chcemy podlewać rośliny z tzw. "węża" lub planujemy podłączyć ogrodowy zraszacz, to jak najbardziej układ: pompa + wyłącznik będzie działał dobrze i zaspokoi nasze potrzeby. Jeśli zaś planujemy zasilić dom jednorodzinny w wodę użytkową, to zdecydowanie lepiej podłączyć pompę z dużym zbiornikiem hydroforowym. Zestaw będzie wyglądał wówczas tak: [LINK].

Dlaczego?

Ponieważ w domu korzystamy z wody w charakterystyczny sposób - często, ale przez krótki czas (napełnienie czajnika, skorzystanie z toalety, umycie rąk). Pompa z automatem co chwila by się włączała i wyłączała. Taka charakterystyka pracy może doprowadzić do szybszego zużycia urządzenia, ponieważ w instrukcji większości pomp jest ostrzeżenie, że pompa nie powinna włączać się częściej, niż 20 razy na godzinę.

Wyłączniki automatyczne typu BRIO mają uzasadnienie, gdy korzystamy z wody rzadko i przed dłuższy czas - np. podczas podlewania ogrodu. Pompa włącza się przy odkręceniu kranu i przed dłuższy czas (10-30 minut) pracuje bez przerwy. Taka praca jest dla pompy bardziej wskazana, niż włączanie i wyłączanie co minutę. Poza tym, zestaw zajmuje zdecydowanie mniej miejsca oraz jest dużo lżejszy niż zestaw ze zbiornikiem.

Ciekawym przypadkiem jest korzystanie z myjki ciśnieniowej (np. KARCHER), wtedy również wyłącznik Brio nie do końca się sprawdzi. Myjka pobiera bardzo mało wody i pracuje w cyklu przerywanym (co chwila włączamy pistolet i go wyłączamy). Wówczas lepszym rozwiązaniem będzie zestaw ze zbiornikiem hydroforowym. Taka charakterystyka pracy nie obciąży pompy i sprawi, że myjka ciśnieniowa będzie działać prawidłowo.

Na zdjęciu po prawej pokazano, jak podłączyć elektrycznie wyłącznik Brio SK-13. Odkręć pokrywę elektryki urządzenia. Przeciągnij przewody przez specjalne otwory z uszczelkami. Z jednej strony podłącz zasilanie 230 V a z drugiej przewód od pompy. Tak jak to pokazano na zdjęciu.

Jeśli zdecydujesz się na zestaw z automatem warto wybrać specjalny model, który jako jedyny ma możliwość w przyszłości (jeśli zmienisz zdanie) pracy ze zbiornikiem hydroforowym.


Na filmie poniżej zobaczysz jak działa Automat CP-95 z dodatkowymi funkcjami

Jeśli chcesz zobaczyć film jak podłączyć taki zestaw to serdecznie zapraszam 

Jeśli szukasz innych artykułów w innych tamatach dotyczących instalcji, pomp i hydrauliki serdecznie zapraszam: Artykuł HYPO.

Jeśli chcesz zobaczyć zestawy bez zbiornikowe w naszej ofercie, kliknij ten link: HYDROFORY BEZZBIORNIKOWYCH

OSTATNIE KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ
Copyright 2018