Szybki kontakt
Tel. 885 310 618
Tel. 887 882 000

pon-pt 08:00 - 16:00

Zostaw numer - oddzwonimy

poradnik sklepu hypo

Jak działa pompa zatapialna i na co zwrócić uwagę przy jej montażu?
Pompy zanurzeniowe do wody czystej nadają się do wypompowywania lub obiegu cieczy czystej lub umiarkowanie zabrudzonej. Pompy te mają głównie zastosowanie przy transporcie ścieków z gospodarstwa domowego, wód deszczowych i infiltracyjnych oraz wypompowywaniu zbiorników. Do pomp, które posiadają większe ciśnienie można podłączyć wąż ogrodowy, a na końcu zraszacz lub pistolet do podlewania. 

Większość pomp zatapialnych posiada włącznik pływakowy, spełnia on dwie ważne funkcje: włącza lub wyłącza pompę w zależności od poziomu wody oraz umożliwia jej automatyczną pracę. Ponadto chroni pompę przed uszkodzeniami wskutek przegrzania w następstwie eksploatacji przy braku wody.

W kategorii pomp zanurzeniowych możemy rozgraniczyć pompy drenażowe.
Pompy zanurzeniowe drenażowe o kompaktowej budowie z pionowym wylotem, specjalnie przygotowane i zaprojektowane zostały do pracy w wąskich włazach kanalizacyjnych. Ten rodzaj pomp ma wbudowany zintegrowany łącznik pływakowy, który według indywidualnego wyboru umożliwia automatyczną lub manualną pracę pompy. 
 
Modele z funkcją płaskiego odsysania umożliwiają odwodnienie bez konieczności wycierania powierzchni, ponieważ mają zdolność wypompowywania do bardzo niskiego poziomu wody, nawet do dolnego zakresu milimetrowego. Przy danych technicznych każdej pompy podany został minimalny poziom odsysania. Wartość ta podaje, do jakiego najniższego stanu wody ciecz może zostać wypompowana.
Pompy które zbierają wodę do 1 mm: Omnigo400
Pompa włoska najwyższej jakości i podobnej konstrukcji: Vertygo300

Pompy zanurzeniowe do wody zanieczyszczonej zostały stworzone do wypompowywania lub przepompowywania cieczy mocno zabrudzonych. Liście oraz pozostałe resztki roślin, większe cząstki oraz substancje włókniste zasysane są bez problemów i transportowane w dalszym obiegu. W związku z tym pompy te nadają się idealnie do opróżniania stawów ogrodowych, zbiorników, wykopów budowlanych i ścieków.

W przypadku awaryjnego odprowadzenia wody z pomieszczeń zalanych, pompy zanurzeniowe do wody zanieczyszczonej są niezbędne, aby za pomocą sprawnego wypompowania zapobiec szkodom spowodowanym zalaniem wodą. W takich przypadkach woda zazwyczaj zawiera większe cząstki. Podana w danych technicznych pompy wielkość ziarna zanieczyszczenia informuje o maksymalnej średnicy zanieczyszczeń, które wypompowana ciecz może zawierać.

Nadająca się do pracy ciągłej pompa WQF250 firmy IBO Dambat, może być stosowana również w innych obszarach pracy. Ten wyjątkowy model, charakteryzujący się niskim zużyciem prądu i niską emisją hałasów, nadaje się także do cyrkulacji wody ze stawów oraz utrzymywania przepływu strumieni. Specjalny uchwyt umożliwia pionową instalację.

Pompy zanurzeniowe do nieczystości transportują wodę, która zawiera większą lub mniejszą ilość zanieczyszczeń. Zabrudzenia unoszące się, błoto, piasek, liście, resztki roślin i podobne substancje mogą doprowadzić do zapchania Zabezpieczenie pompy M21 230Vpompy, zakłócenia jej sprawnej eksploatacji lub całkowicie przerwać pracę.

Aby zabezpieczyć te pompy stosuje się ciekawe urządzenie - M21, które jest w stanie ochronić pompę przed wszystkimi możliwymi zagrożeniami: praca na sucho, przegrzanie, wzrost i spadek napięcia, przeciążenie. Urządzenie posiada czytelny wyświetlacz na którym pokazana i monitorowana jest bieżąca praca pompy. Można, poprzez to urządzenie, włączać i wyłączać pompę. Urządzenie posiada wiele możliwości sterowania pompą.
 

OSTATNIE KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ
Copyright 2018