Szybki kontakt
Tel. 885 310 618
Tel. 887 882 000

pon-pt 08:00 - 16:00

Zostaw numer - oddzwonimy

poradnik sklepu hypo

Jaka pompę elektryczną wybrać do szamba ?


Nie wszystkie pompy elektryczne nadają się do wypompowywania nieczystości szambowych. Pompy ssące oraz głębinowe są tak skonstruowane, aby wytwarzały duże ciśnienie, więc mogą pompować tylko wodę czystą. Do pompowania wody z zanieczyszczeniami służą pompy zatapialne. Są one specjalnie dostosowane aby wraz z wodą mogły przepompowywać różne zanieczyszczenia, niektóre modele mogą przepompować nawet zanieczyszczenia wielkości piłeczki pingpongowej.

Przy wyborze pompy zatapialnej należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ jest kilka modeli pomp z tej kategorii, które wytwarzają większe ciśnienie i te modele mogą pompować tylko wodę czystą.

Większość pomp zatapialnych może pompować wodę brudna i bardzo brudną. Niektóre z nich posiadają nawet wbudowany rozdrabniacz, dzięki któremu doskonale poradzą sobie nawet jeśli w szambie znajdą się nieczystości, takiej jak papier, torebka foliową a nawet podpaska.

Jak wybrać dobrą pompę do szamba?
Większość pomp najtańszych takich do 200 zł będą działały w szambie i jeśli potrzebujemy coś taniego, aby wypompować wodę raz na jakiś czas, to można zdecydować się na taką najtańsza pompę. Powinna wytrzymać okres gwarancyjny, czyli jakieś dwa lata. Jeśli jednak planujesz kupić coś lepszego jakościowo, aby szambo było wypompowane szybko, cicho a pompa służyła nam przez wiele długich lat intensywnego pompowania, to musimy się liczyć z wydatkiem od 500 do 1500 zł. A jak rozróżnić dobrą pompę od słabej jakościowo? 

Przyznam że nie jest łatwo, ponieważ na pierwszy rzut oka większość pomp wygląda solidnie. Warto porównać, jakie parametry uzyskuje pompa w porównaniu do mocy silnika. Pompy słabe jakościowo mają mało oszczędne silniki elektryczne, które pobierają dużo prądu a wydajność ich jest średnia. Co z tego że kupimy tanią pompę jeśli wydamy więcej za zużytą energie elektryczną.

Dobre jakościowo pompy szambowe można spotkać z silnikami nowej generacji oszczędnymi, dużo cichszymi oraz z zabezpieczeniami, które chronią pompę przed przeciążeniem.

Najtańsze pompy często nie posiadają rozdrabniacza nożowego przez co mogą szybciej ulec uszkodzeniu, jeśli jakaś nieczystość zablokuje wirnik. Dlatego warto wybrać pompę z rozdrabniaczem, który poradzi sobie ze wszystkimi nieczystościami.

Często w droższych pompach stosuje się lepszego rodzaju kabel zasilający, taki aby w wodzie wytrzymał wiele długich lat. Producenci zdają sobie sprawę, że najtańsze pompy nie będą pracowały latami, więc nie ma sensu montować droższego, bardzo wytrzymałego kabla elektrycznego.

Pływaki elektryczne w bardziej profesjonalnych pompach są wykonane solidniej, nie ulegają uszkodzeniom tak często, jak ma to miejsce w najtańszych pompach. Więcej na temat pomp zatapialnych możesz przeczytać w tym artykule, możesz też zobaczyć jakie modele pomp zatapialnych występują i porównać ich parametry.

OSTATNIE KOMENTARZE

ClaudiaGallardo
16 sierpień 2018 r. 10:02
Member XXL w odróżnieniu do innych produktów uderza w źródło problemu pozostawiając długotrwałe efekty , a nie jednorazowe. Suplement ten zbiera pochlebne opinie również wśród kobiet, które są zadowolone z efektów, jakie osiągają ich mężczyźni. Nie wierzysz? Sprawdź na stronie Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj recenzję w Strefie męskości . <a href=http://gel-titan.pl/#8>http://gel-titan.pl/#8</a> Wyciąg z Macy - W wielu krajach roślina ta jest powszechnie stosowana dla zwiększenia męskiej sprawności. Nasi przodkowie używali jej chętnie, a i dziś nie straciła nic ze swojej skuteczności. Wyciąg z ostu - Ten kujący dar natury ułatwia produkcję męskiego hormonu - testosteronu w organizmie. Ponieważ hormon zaczyna wpływać na męski organizm pod wieloma względami ekstrakt gwarantuje twardszy i silniejszy wzwód.


DODAJ KOMENTARZ
Copyright 2018