Automat JPA 4-54 / PM 1 Grundfos zestaw hydroforowy najwyższej jakości.

Duńska firma Grundfos jest liderem jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek pomp i automatów na świecie. Ich produkty cieszą się bardzo dobrą opinią. Dzięki swej niezawodności oraz szerokiej ofercie sprzedawcy tych pomp mają możliwość doboru sprzętu idealne spełniającego wymagania klientów.

Automat JPA 4-54 PM1 Grundfos - w pełni automatyczny, służy do pompowania wody z własnych ujęć (studnia), zbiorników na deszczówkę, rzek czy jezior. Kompletny zestaw jest gotowy do podłączenia do instalacji. Wyłącznik PM1, który jest odpowiedzialny za uruchamianie pompy wyposażony jest w szereg zabezpieczeń chroniących sprzęt przed ewentualną awarią. Zestaw idealnie sprawdzi się w domkach letniskowych, systemach nawodnienia ,jak również w domach jednorodzinnych, gdzie nie ma miejsca na montaż zbiornika hydroforowego.

W skład zestawu wchodzi:
1. Pompy JP-A4-54 firmy Grundfos
Samozasysająca pompa odśrodkowa, jednostopniowa z korpusem wykonanym z żeliwa oraz osiowym króćcem ssawnym i promieniowym króćcem tłocznym. Pompa posiada wbudowany ejector w celu osiągnięcia optymalnego samozasysania. Wysokie parametry maksymalne: 60 l/min oraz 5 barów ciśnienia sprawiają, iż pompa jest uniwersalna i znajdzie zastosowanie w wielu instalacjach.

2. Sterownika PM-1 firmy Grudnfos
Czujnik odpowiedzialny za automatyczne włączanie i wyłączanie pompy w momencie poboru wody (spadek ciśnienia w instalacji) w zestawach ze zbiornikiem, jak również bezzbiornikowych. Włączy on pompę w momencie gdy ciśnienie spadnie poniżej 1,5 bara, a wyłączy w momencie braku przepływu. Niewątpliwą zaletą urządzenia PM jest zabezpieczenie przed pracą na sucho. Tym samym mamy spokojną głowę, gdyby taka sytuacja wystąpi.

pompa JPA 4 grundfos pompa ssąca

 

pompa hydroforowa grundfos

Jak wspomniano powyżej łącznik PM wyposażony jest w przydatne funkcje takie jak:
- zabezpieczenie przed pracą na sucho; 
- wskaźnik poziomu zasilania oraz współczynnika pracy pompy;
- obrotowe przyłącze montażowe, ułatwiające podłączenie;
- funkcja diodowa alarmu;
- możliwość pracy zarówno w pionie jak i poziomie.

wykres pompa hydroforowa JPA grundfos
 
 
 

Zostaw po sobie komentarz