Co sądzę o pompach toaletowych Wilo HiSewlift i HiDrainlift

W przypadku, gdy niemożliwe jest grawitacyjne odprowadzenie ścieków do kanalizacji niezbędne jest zastosowanie pompy zdolnej do dostarczenia ścieków na wysokość odpływu grawitacyjnego do kanalizacji. W zależności od typu zanieczyszczeń niemiecka firma Wilo oferuje dwa typoszeregi pomporozdrabniaczy Wilo-HiDrainlift oraz Wilo-HiSewlift. 

przepompownia wilo hi sewlift 3-35

To, co wyróżnia urządzenia Wilo od podobnych urządzeń konkurencyjnych firm, to zastosowanie zintegrowanego filtra z wkładem z węgla aktywnego zabezpieczającego przed uwalniającym się nieprzyjemnych zapachów.
 
Najważniejszym atutem wskazywanym przez klientów indywidualnych jest pakiet darmowej opieki autoryzowanego serwisu Wilo w domu Klienta. Pakiet ten, nie tylko umożliwia bezpłatną naprawę gwarancyjną z dojazdem serwisanta do domu klienta w przeciągu 48 godzin od wezwania przez zgłoszenie internetowe, ale także na skutek niewłaściwej eksploatacji przez użytkownika. Dwuletni pakiet gwarancyjny obejmuje również niezbędne czynności serwisowe. Wszelkie koszty związane z dojazdem do klienta w ramach powyższego pakietu pokrywa firma Wilo-Polska.
To ciekawe i innowacyjne podejście do obsługi serwisowej pomp toaletowych. Z tego co się orientuję, tylko Wilo zdecydowało się na taką formę opieki gwarancyjnej.
Seria HiDrainlift przeznaczona jest do przepompowywania wody szarej i nie ma wbudowanego rozdrabniacza. Urządzenia tej serii najczęściej wykorzystywane są do odprowadzania wody brudnej z umywalek, wanien, pryszniców oraz bidetów. Część modeli z racji wyższej odporności na wysokie temperatury pompowanej cieczy można podłączyć również do pralek zmywarek oraz zlewów kuchennych, gdy temperatura cieczy nie przekracza 75 stopni Celsiusza (dla przepompowni Wilo-HiDrainlift 3-37). Przepompownie te wyposażone są w przyłącza wlotowe DN40 oraz przyłącze tłoczne DN32. Umożliwiają one odprowadzenie nieczystości nawet wtedy, gdy kanalizacja znajduje się w odległości do 70 metrów lub 7 metrów powyżej urządzenia.
 
Seria urządzeń HiSewlift wyposażona jest w specjalny młynek, dzięki czemu możliwe jest także podłączenia urządzenia do toalety i tłoczenie fekaliów. W tym typoszeregu znajdują się zarówno urządzenia, które są montowane bezpośrednio za sedesem jak i takie, które można ukryć (montaż zatynkowy). 

przepompownia do ścieków wilo hi sewlift 3-35
 
 
 
 

Zostaw po sobie komentarz