Pakiet stałego ciśnienia IVR firmy IBO Dambat

Pakiet hydroforowy IVR SDV 3/11 + 25 m kabla elektrycznego + Zbiornik 8 litrów.
Tańsza alternatywa dla ogólnie dostępnych zestawów stałego ciśnienia 
 
Do czego wykorzystuje się zestawy stałego ciśnienia? Jak działa? 
 
Coraz częściej klienci decydują się na zestawy z falownikiem montowane do instalacji domowej. Głównym powodem jest często brak miejsca na duży zbiornik hydroforowy.
Urządzenie - Falownik umożliwia pompie automatyczne dostosowanie się do warunków pracy. W uproszczeniu silnik pompy zmienia prędkość obrotów w zależności od ilości otwartych kranów na instalacji. Dzięki czemu unikniemy zjawiska uderzenia hydraulicznego i znacznie wydłużymy życie pompy. Jedynym minusem tego typu instalacji jest zazwyczaj wyższa cena w porównaniu do klasycznego rozwiązania. Kwoty idą w tysiące. Ale czy aby na pewno?.

 

Bardzo ciekawa alternatywą dla tych drogich zestawów będzie nowość w ofercie IBO DAMBAT. Falownik IVR-02M w pakiecie z pompą SDV 3-11. W porównaniu do ceny pakietów stałego ciśnienia dostępnych od paru lat na rynku wychodzi naprawdę korzystnie. 
 
Falownik IVR-02M - W pełni automatyczny, utrzymujący stałe ciśnienie, dostosowujący prace pompy do aktualnego zużycia wody poprzez zmianę prędkości obrotowej silnika. Szereg zabezpieczeń chroniących: między innymi przed: przeciążeniem, suchobiegiem, skokami napięcia i zwarciem.
Zmniejszony pobór energii nawet do 60% w porównaniu z pompami działającymi w zestawach hydroforowych, bądź z automatami on/off.
Funkcja softstart i wolniejsze obroty silnika znacznie wpływają na żywotność pompy.

SDM3-11


IVR-02M

Pompa SDM 3-11 Wysokiej jakości 3,5" pompa ANTYPIASKOWA wyposażona w pływające wirniki dobrze znane z pomp z serii SDM, to nowy model charakteryzuje się wysoką odpornością na ścieranie przez piasek znajdujący się w pompowanym medium.
Do pompy dołożono dłuższy, aż 25 m kabel zasilający, dzięki czemu unikniemy wysokich kosztów związanych z profesjonalnym przedłużaniem kabla oraz niebezpieczeństwa uszkodzenia pompy w przypadku łączenia przewodu na własną rękę.
Brak zewnętrznej puszki z kondensatorem, uciążliwej podczas montażu. Zarówno zabezpieczenie termiczne, jak i kondensator wbudowane zostały w korpus pompy.
Wysoka jakość materiałów wykorzystanych do produkcji pompy: króciec tłoczny i ssący - mosiądz, korpus, osłona kabla oraz siatka stal nierdzewna.

W zestawie znajdziemy również: 8L zbiornik przeponowy zapewniający właściwą pracę zestawu, trójnik mosiężny do połączenia, zawór kulowy do kierowania pracą zestawu.
 
No sam bym to kupił :D
 


 
 

Zostaw po sobie komentarz