Pompy do podnoszenia ciśnienia wody w domu

Pompy do podnoszenia ciśnienia wody to specjalne urządzenia należące do osobnej grupy pomp. Ich zadaniem jest przede wszystkim podnoszenie ciśnienia w instalacjach, gdy jest ono zbyt niskie. Wpływa to przede wszystkim na komfort i wygodę korzystania na co dzień z wody. Pompy te poradzą sobie bez względu na to czy problem z za niskim ciśnieniem występuje w gospodarstwach rolnych, domowych, podczas korzystania z urządzeń przemysłowych czy systemów nawadniania. Zbyt niskie ciśnienie jest sporym i częstym problemem. Powodem tego zjawiska może być za mało wydajna pompa, zła konstrukcja całej instalacji, a najczęściej przeciążenia sieci wodociągowej.

W jaki sposób działa pompa do podnoszenia ciśnienia?

Pompy do podnoszenia ciśnienia są urządzeniami samozasysającymi. Ich użycie jest banalnie proste, ponieważ aby mogły wykonywać swoją funkcje wystarczy zanurzyć wąż ssący w zbiorniku wodnym. Gdy pompa zostanie włączona, ciśnienie automatycznie wzrośnie do odpowiedniej wartości. W przypadku zwykłych pomp, podłączenie do źródła pod ciśnieniem jest zabronione. Niestety może spowodować to zużycie uszczelnienia, co wiąże się z dostaniem pompowanej wody do silnika, a finalnie spowoduje awarie.

Budowa pompy do podnoszenia ciśnienia

Budowa takiej pompy jest oparta na specjalnej konstrukcji. Zastosowane materiały do wyprodukowania wszystkich części są bardzo odporne i przystosowane do pracy w trudnych warunkach. Ze względu na to pompy do podnoszenia ciśnienia spełniają swoje zadanie w każdej instalacji, nawet gdy woda tłoczona jest z płytkiej studni, gdzie jak wiadomo występuje ryzyko dostania się drobinek piasku.

Zalety korzystania z pompy

Oczywiście zaletą tego urządzenia jest eliminacja niskiego ciśnienia w instalacji wodnej. Zdecydowanie wpływa to na komfort podczas korzystania wody. Branie chociażby prysznica zwłaszcza latem jest dość sporym problemem gdy mnóstwo osób korzysta z wody do nawodnienia swojego ogrodu. Oprócz tego, gdy ciśnienie w instalacji jest za niskie, istnieje większe ryzyko wystąpienia awarii sprzętów domowych, takich jak zmywarka, pralka. Gdy natomiast posiadamy stację do uzdatniania, można zauważyć, że parametry urządzenia znacznie się pogorszyły.

Jak dobrać pompę do podnoszenia ciśnienia

Jeśli chcemy dobrać pompę odpowiednio do warunków, w których ma zostać użyta, należy sprawdzić jakie ciśnienie występuje w naszej instalacji. W łatwy sposób można to zrobić przy pomocy manometru umieszczonego w instalacji. Jest to jedyne wyjście aby dowiedzieć się jakie potrzeby ma spełniać pompa. Bardzo ważne jest przed jej zakupem dokonanie właśnie niezbędnych pomiarów. Ułatwi nam to wybór idealnego urządzenia i sprawi, że będziemy mogli korzystać z niego przez lata, bez konieczności wymiany. Jeśli nie jesteś pewien jak to zrobić lub wolisz zasięgnąć rady ekspertów, skontaktuj się z nami dzwoniąc na darmowa infolinie pod numer tel.: 22 10 10 650 lub napisz na adres mailowy hypocompl@gmail.com. Nasi konsultanci chętnie pomogą.


Zostaw po sobie komentarz