Pompy do wody brudnej

Pompy przeznaczone są do zanieczyszczonej wody. Charakteryzuje je duża wydajność oraz mała wysokość podnoszenia. Przez to, tym rodzajem pomp, bez problemu odprowadzimy wodę z np: zalanej piwnicy, zalanego garażu, czy szamba, lecz nie podłączymy tych pomp do zraszaczy, lub węża ogrodowego, ponieważ podają zbyt małe ciśnienie. Część pomp całkowicie opróżni zbiornik w którym się znajduje, a inne pozostawią kilka centymetrów cieczy.
 
W naszej firmie korzystamy z pomp zatapialnych do wody brudnej, wszędzie tam, gdzie wymagane jest opróżnienie zbiorników szybko i skutecznie.


Pompy do zanieczyszczonej wody, możemy podzielić na pompy przeznaczone do wody brudnej - szlamowe, oraz na te przeznaczone do szamba.


Te pierwsze różnią się od siebie parametrami wydajności, oraz średnicą zanieczyszczeń, które są w stanie wytłoczyć. Nie wszystkie pompy do zanieczyszczonej wody nadają się do tłoczenia wody z piaskiem. Warto o tym pamiętać podczas wyboru urządzenia. Do wody lekko zabrudzonej, jak np. deszczówka, zastosować można również pompy głębinowe, wytwarzające wyższe ciśnienie. W ofercie znajdziemy parę modeli osiągających wysokie parametry maksymalne, zarówno wydajność do 100 l/min, jak i ciśnienie dochodzące do nawet 4-5 barów. Należy jednak zauważyć, iż nie nadają się one do wody brudnej. 

Drugie zaś, czyli pompy do szamba charakteryzuje rozdrabniacz, czyli ostrze osadzone na wirniku. W przypadku mocno zanieczyszczonego zbiornika warto pamiętać o ich zastosowaniu, gdyż zanieczyszczenia stałe mogą zablokować wirnik, co spowoduje przegrzanie silnika i wybicie zabezpieczenia przeciążeniowego na kablu elektrycznym.

W ofercie znajdziemy modele posiadające rozdrabniacze młotkowe. Jest to najlepsze rozwiązanie do szamba. Urządzenia te radzą sobie ze wszystkim, co spotkać można w ściekach: od odchodów,  torebek foliowych przez podpaski, do nawet rękawiczek gumowych.


Oba typy pomp będą korzystać z tych samych węży lub rur odprowadzających wodę. Do instalacji używanych doraźnie możemy zastosować wąż elastyczny, lub strażacki. Do stałych instalacji polecamy korzystać z rur pe (40,50), lub węży karbowanych, nadających się również do instalacji używanych doraźnie.

Pływak do pompy

Pompy zatapialne uruchamiane są ręcznie, lub przy pomocy pływaka. Ręczne uruchomienie oznacza po prostu podłączenie jej do prądu. Pływak zaś to urządzenie, które uruchomi pompę automatycznie w momencie, w którym określimy poziom cieczy, od którego chcemy rozpocząć tłoczenie. Tłoczenie zakończy się samoistnie po odpompowaniu odpowiedniej ilości cieczy.

 

Pompa szlamowapompa Furiatka


 


Zostaw po sobie komentarz