Pompy do wody z hydroforem

Mimo większego zainteresowania i zapotrzebowania na pompy głębinowe do studni wierconych, pompy hydroforowe wybierane są dość często. Ze względu na swoją bezawaryjność i łatwość w montażu oraz użytkowaniu, pompy z hydroforem są nadal chętnie wybierane. Sprawdzają się one doskonale do pobierania wody z płytkich zbiorników. Czym zatem charakteryzuje się pompa hydroforowa oraz jak dobrać ją do naszych potrzeb?

Charakterystyka pompy hydroforowej

Pompy do wody z hydroforem znane są również jako pompy samozasysające. Są to urządzenia sprawdzone i wielofunkcyjne. Nadają się zarówno do gospodarstw domowych, podczas budowy, jak i również do nawadniania ogrodu. Pompy hydroforowe przeznaczone są do zasysania wody z głębokości nie większej niż 8 metrów. Dlatego posiadając studnię głębszą niż 8 metrów musimy zrezygnować z tej opcji i pomyśleć nad wybraniem pompy głębinowej. Znaną cechą pompy do wody z hydroforem jest jej banalna obsługa i montaż. Wystarczy podłączyć węża ssącego, a następnie umieścić jego końcówkę w zbiorniku wodnym. Pozostaje nam tylko uruchomienie pompy aby rozpoczęła tłoczenie wody. Na tym kończy się nasze zadanie i możemy cieszyć się z zainstalowanego urządzenia. Tak jak montaż i obsługa, prosta jest również konstrukcja urządzenia. Oczywiście pompa hydroforowa nie jest stworzona do pracy w trudnych warunkach, ale wybierając ją np. do domowego użytku, możemy cieszyć się bezawaryjną pracą urządzenia naprawdę przez długi czas. Oprócz tego warto wziąć pod uwagę, że cena pomp hydroforowych nie należy do najwyższych. Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, można śmiało stwierdzić, że pompy hydroforowe są po prostu tanie i niezawodne.

Jaką pompę hydroforową wybrać?

Najważniejszym punktem, na który trzeba zwrócić uwagę przy zakupie pompy do wody z hydroforem, są parametry. Należy dopasować je do specyfikacji źródła, z którego czerpana będzie woda. Zupełnie inna pompa będzie nam potrzebna do użytku w gospodarstwie domowym, np. do zaopatrzenia w wodę domu jednorodzinnego, niż do pobierania wody aby podlać ogród. Jeszcze inną wybierzemy gdy mamy w planie okresowe wypompowywanie wody ze zbiornika na deszczówkę. Różnić będzie się przede wszystkim częstotliwość pobierania wody oraz jej ciśnienie. Warto przed zakupem zasięgnąć rady eksperta aby dobrał pompę hydroforową do naszych potrzeb. Pompy różnią się od siebie np. rodzajem zasilania, może być to 230V lub 400V, inna może być także moc silnika, która wpływa oczywiście na wydajność. Gdy możliwości silnika są dobrane nieodpowiednio, konsekwencją mogą być częste awarie, a w rezultacie znacznie krótsza żywotność całego urządzenia. Pompa to urządzenie kupowane na lata, dlatego tak ważne jest wybranie urządzenia dobrej jakości, od znanego producenta i adekwatnie do potrzeb i warunków pracy. Jeśli potrzebujesz porady odnośnie zakupu pompy możesz skorzystać z pomocy dzwoniąc na darmową infolinie pod numer tel.: 22 10 10 650 lub pisząc wiadomość na adres mailowy hypocompl@gmail.com. Odpowiemy na wszystkie pytania i chętnie doradzimy.


Zostaw po sobie komentarz