Puszka hermetyczna IP44 gniazdo / wtyczka

Co zastosować zamiast skomplikowanych w montażu puszek hermetycznych, gdzie musimy połączyć ze sobą kable na kostce zachowując odpowiednią kolejność?
Jak ułatwić sobie życie jeżeli raz na jakiś czas musimy rozłączyć kabel i wyciągnąć np. pompę głębinowa ze studni?
Odpowiedzią na wyżej wymienione pytania jest puszka hermetyczna, służąca do szczelnego zamknięcia połączeń elektrycznych wtyczka/gniazdo.

 

W ofercie firmy Hypo znaleźć możemy profesjonalne rozwiązanie do zabezpieczenia przedłużacza przed zwarciem spowodowanym wilgocią. Jak również skutecznie zabezpieczy przed brudem i wszystkim, co może niekorzystnie wpłynąć, jeżeli łączenie znajduje się np. w studni kręgowej. Rozwiązanie świetnie sprawdza się również na budowach nawet w najcięższych warunkach, gdzie zabezpiecza łączenie przed pyłem i zalaniem, co bardzo często ma miejsce przy pracach "fachowców".

Na dużą ilość sprzedanych egzemplarzy wpływa na pewno prostota używania tej puszki jak również uniwersalność i szeroki wachlarz zastosowań. Przez kilka ostatnich sezonów sprzedaliśmy już kilkaset sztuk tej właśnie puszki firmie, zajmującej się ozdobą domów oraz ogrodów w świąteczne ozdoby, światełka itd.

Klips z tworzywa zapewnia nam błyskawiczny dostęp w przypadku konieczności szybkiego odłączenia urządzenia od prądu jak również zapewnia odpowiedni docisk
wszystkich uszczelek. Kabel wprowadzamy na przeciwległych ściankach puszki a zabezpieczony jest on podwójna dławiczka z gumy, co zapewnia pełna szczelność i 
wodoodporność.

Dzięki odpowiednio dobranym wymiarom puszki długość 21 cm i szerokość 9,5 cm, w środku bez problemu zmieści się większość popularnych wtyczek a puszka mimo to jest poręczna i łatwo jest sprawić, by nie rzucała się w oczy.
Puszka spełnia wymagania stopnia ochrony IP 44

puszka hermetyczna

 

gniazdo wtyczka

Drugim rozwiązaniem równie często stosowanym co puszka jest gniazdo hermetyczne oraz specjalnie dobrana wtyczka. W przypadku konieczności rozłączenia takiego zestawu do gniazda zamontowana jest specjalna zatyczka gumowa, dzięki czemu nie dostaje się tam żaden piasek i wilgoć.
Rozwiązanie to najczęściej wykorzystywane jest w studniach głębinowych, by móc zapewnić możliwość rozłączenia przewodu miedzy pompa a domem.
 
We własnej instalacji testowałem oba rozwiązania i oba się sprawdziły, nie było mowy o żadnym zwarciu połączenia idealnie suche. Jako że cena żadnego z produktów nie przekracza 40 zł jest to świetna alternatywa do zgrzewanego łączenia mufowego, które nie dość ze wychodzi dużo drożej, to nie mamy możliwości rozłączenia go - trzeba przeciąć kabel.
 
 
 

Zostaw po sobie komentarz