Jaki wybrać falownik do pompy

Falownik to urządzenie elektryczne, służące do sterowania pompą. Podłączony do instalacji wodnej, jest w stanie zarządzać pracą nawet kilku pomp. Jego podstawowym zadaniem jest utrzymanie ciśnienia na odpowiednim poziomie, oprócz tego sprawia, że instalacja pracuje automatycznie i sprawniej. Mimo zaawansowanemu działaniu, falownik jest bardzo prosty w obsłudze i można stosować go w swoim gospodarstwie domowym.Dlaczego warto używać falownika?

Przede wszystkim sprawia on, że w instalacji ciśnienie jest na takim samym poziomie i nie dochodzi do jego skoków. Wpływa to na żywotność oraz energooszczędność całej instalacji. Oprócz tego falownik reguluje obroty silnika, dlatego nie ma mowy o jego obciążeniu. Mniejsza on liczbę obrotów stopniowo i nie wyłącza silnika od razu, co pozytywnie wpływa na długość użytkowania silnika. Falownik to urządzenie, które jest w stanie znacznie przedłużyć działanie wszystkich części instalacji. Zaletą falownika jest również oszczędność miejsca. Standardowo, aby ciśnienie było odpowiednie potrzebny jest zbiornik o większej objętości, a w przypadku użycia falownika nie ma takiej potrzeby. Urządzenie to pozwala zmniejszyć koszty rachunków za prąd, ponieważ zmniejszając obroty, zmniejsza również zużycie energii, co jest kolejnym dodatkowym i ogromnym plusem.Na czym polega łatwość użycia falowników?

Instalacja falowników jest już sama w sobie prosta. Chcąc zacząć korzystać z tego urządzenia wystarczy na ekranie cyfrowym wybrać wartość ciśnienia, jaką chcemy mieć w swojej instalacji i na tym kończy się nasza praca. Resztę wykonuje już sam falownik. Jest on dostosowany do pracy z pompami o różnych mocach. Ważne zatem, aby kupując wybrać kompatybilny z naszą pompą, co będzie również świetnym rozwiązaniem podczas sterowania pracą kilku pomp naraz. Falownik marki IMF jest świetnym, dobrej jakości urządzeniem. Pozwala uzyskać maksymalne ciśnienie 10 bar i jest kompatybilny z pompami do mocy 1,5 kW. Firma IMF na pierwszym miejscu stawia jakość i przyjemność z użytkowania. Modele tego producenta działają z wieloma pompami, głębinowymi, zatapialnymi itp. Posiada on różne zabezpieczenia, zwiększające żywotność pompy i instalacji, chroniące przed przeciążeniem, zablokowaniem wirnika, czy skokiem napięcia.Podsumowując

Falownik są prostymi w montażu i użytkowaniu urządzeniami. Wpływają pozytywnie na cała instalacje i poszczególne części oraz zabezpieczają przed obciążeniem silnika. Falowniki pozwalają również uniknąć zakupu dużych, niewygodnych i mało kompaktowych zbiorników hydroforowych. Co również ważne, są źródłem oszczędności na zużyciu energii elektrycznej i dzięki nim rachunki są mniejsze. Dlatego warto zainwestować w zakup tego urządzenia i cieszyć się całą instalacją przez dłuższy czas. Jeśli masz jakieś pytania lub problem z wyborem odpowiedniego falownika skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem tel. 22 10 10 650 lub na napisz wiadomość i wyślij na adres mailowy hypocompl@gmail.com. Chętnie pomożemy!


Zostaw po sobie komentarz