Studnia wodomierzowa, aby schować hydrofor lub pompę

Zakupiłem ostatnio w firmie HYPO z Pruszkowa szczelną obudowę studni i przyznam, że znalezienie człowieka, który by się podjął wkopania i instalacji graniczy z cudem. Dzwoniłem do wielu wykonawców, ale z żadnym nie udało się dojść do porozumienia tym bardziej, że w sezonie są rozchwytywani. Dlatego postanowiłem sam zająć się tematem, gdyż czas leciał, a ja musiałem przed zimą zamknąć inwestycję.


Miałem trochę utrudnione zadanie, ponieważ może i to trochę szalone, ale porwałem się na przedsięwzięcie ze zwykłym szpadlem. Nie jestem w stanie określić (bo straciłem rachubę) ile dokładnie zajęło mi wykopanie tego dołka, ale parę zachodów słońca odbiło się na moim spoconym czole. Generalnie jest to wykonalne i z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że nie ma się czym stresować. Choć dla niecierpliwych polecam zatrudnić koparkę.

Do wykonania otworów wykorzystałem otwornicę nabytą w Castoramie, tam też dostałem uszczelki płaskie, przez które przeszły rury i zagwarantowały szczelność otworów. Największym problemem było nasadzenie obudowy studni na rurę wpuszczoną przez studniarza i tutaj musiałem poprosić o pomoc sąsiada, gdyż balansowanie obudową ze względu na gabaryt było mocno utrudnione. Samo ustawienie zbiornika hydroforowego w środku i podłączenie pompy jest mało kłopotliwe, bo wbrew pozorom w środku jest całkiem sporo miejsca i można bez stresu dokonać instalacji.

Jestem zadowolony z wyboru tej obudowy i nie żałuję, że nie zdecydowałem się na kręgi, bo szczelna obudowa jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Martwiłem się trochę o jej zachowanie w ziemi, ale na szczęście okazała się bardzo stabilna i pod naporem ziemi nie zauważyłem jakichkolwiek odkształceń. Samo wejście do wewnątrz też mi się podoba, ponieważ właz wykonany jest z tworzywa i nie trzeba się szarpać tak jak w przypadku zamknięcia betonowego. Sprytna drabinka solidnie wykonana w odlewie pozwala na korzystanie przez dorosłego mężczyznę bez wrażenia, że się coś załamie. Reasumując, produkt mogę śmiało polecić osobom decydującym się na takie gotowe rozwiązanie, bo za te pieniądze trudno będzie znaleźć coś porządniejszego.

studnia aby schować pompe ssącą


studnia na hydrofor

 


    


Zostaw po sobie komentarz