Jak zaplanować nawadnianie ogrodu

Aby prawidłowo zaplanować, czy też zaprojektować system podziemnego nawadniania najlepiej skorzystać z doświadczenia naszej firmy. Wykonujemy to całkowicie za darmo. Abyśmy mogli prawidłowo wykonać projekt i wycenę, plan musi mieć naniesione wszystkie niezbędne elementy, takie jak kostka brukowa, piaskownica dla dzieci, basen i wszystkie rośliny. Jeśli jest coś niezaznaczonego na planie, bardzo proszę o umieszczenie tego, ma to bardzo duże znaczenie dla prawidłowego rozmieszczenia zraszaczy. Najważniejsze jest to, żeby rysunek był w skali z naniesionymi przynajmniej dwoma wymiarami.

Jeśli jest możliwość, proszę o:
- albo zdjęcie z drona.
- wycinek z działką zaciągnięty z http://mapy.geoportal.gov.pl/imap/?gpmap=gp0
- albo mapa do celów projektowy i na niej zaznaczone wszystkie rośliny, kostkę, baseny itd.
- albo kartka w kratkę i przerysować działkę, przyjmując, że jedna kratka to jeden metr (im dokładniej tym lepiej.)
- koniecznie na rysunku nanieść kilka wymiarów (abym mógł "złapać" skalę.)

Zdarzało się, że po wykonaniu całego projektu klient napisał: "zapomniałem, ale w prawym rogu stoi jeszcze basen" - w takiej sytuacji zaburza to pierwotny projekt i należy wówczas wykonać go od nowa.
Ważne jest również, a często zapominane przez klientów, aby podać i zaznaczyć na rysunku punkt, gdzie znajduje się ujęcie wody. Najlepiej wykonać zdjęcie miejsca poboru wody i wysłać. Proszę również o informację, czy jest to pompa ssąca czy głębinowa, jakie ma parametry. Jeśli nawadnianie ma być z sieci wodociągowej, proszę sprawdzić jej wydajność i ciśnienie jakie jesteśmy w stanie uzyskać na kranie, czy też na wyjściu przeznaczonym pod zasilenie systemu nawadniania.

Jako firma z bogatym doświadczeniem w branży nawodnieniowej, pragniemy oferować więcej niż konkurencja. Projekt wykonujemy za darmo - nie znaczy to, że jest bezwartościowy i nie włożono w niego konkretnej pracy. Należy mieć świadomość, że prawidłowe wykonanie projektu to ponad godzina pracy projektanta z doświadczeniem.

Bardzo proszę jeszcze raz sprawdzić, czy na pewno wszystkie istotne przeszkody są nieniesione i czy projekt jest w skali.