Grundfos

Firma została utworzona w 1945 roku w Danii. Jest światowym producentem w technice pompowej. Roczna produkcja pomp opiewa na 16 milionów sztuk. W firmie zatrudnienie znalazło ponad 10 000 pracowników na całym świecie. Grundfos produkuje prawie wszystkie typy pomp, m.in. głębinowe, obiegowe, zanurzeniowe, do ścieków a także do klimatyzacji i zastosowań przemysłowych. Firma wyróżnia się największą produkcją pomp obiegowych na świecie, swoim zasięgiem zdobywa 50% światowego rynku. Swoje produkty sprzedają w ponad 55 krajach na całym świecie, są reprezentowani przez 80 spółek handlowych. Główna siedziba koncernu znajduje się w Danii.

Grundfos posiada zakłady produkcyjne na całym świecie.

Koncern ogromną uwagę przywiązuje do ekologii. Produkty, jakie projektują i tworzą mają być przyjazne środowisku oraz energooszczędne. Jest to jedyna firma pompowa w Polsce, której serwisy przechodzą bardzo rygorystyczne audyty TUV „Sprawdzony Serwis”.

Ciekawostką jest to, że od pierwszych lat działalności firmy logiem jest uproszczony szkic śruby Archimedesa zaprojektowany 2000 lat temu przez starożytnych greków. Obecnie uległ on lekkiej modyfikacji.