Darmowa dostawa
Większość zamówień wysyłamy w ciągu 24 godzin
- wydajność max: 48 l/m
- ciśnienie max: 7.8 bar
- moc silnika: 750 W
WZ 750 z osprzętem OMNIGENA to bardzo populary model pompy. Jej parametry maksymalne to 48 litrów na minutę i ciśnienie 7,8 bar. Tak duże ciśnienie uzyskuje dzięki swojej wyjątkowej konstrukcji. Peryferalny, mosiężny wirnik łopatkowy pracuje w odpowiednio dopasowanym, dość szczelnym dyfuzorze. Warto o tym pamiętać decydując się na WZ750 z osprzętem OMNIGENA, gdyż niezbędny w tym układzie będzie filtr przed pompą, aby nie doszło do zablokowania wirnika np. przez piasek.
Pompa wraz z osprzętem przygotowana jest do podłączenia do zbiornika hydroforowego. Tylko ze zbiornikiem taki układ będzie załączać się prawidłowo. Cała magia leży w poduszce powietrznej, która jest w zbiorniku. To ona reguluje poziom ciśnienia pozwala na sprawne załączanie przez wyłącznik ciśnieniowy.
W pompie wbudowany został zawór zwrotny, który nie dopuszcza na wracanie się wody do środka. Pozwala to na podłączenie do układu, gdzie woda jest na pewnej głębokości. Samozasysanie z 7-8 metrów jest dodatkową cechą pompy na którą warto zwrócić uwagę.
Tabela wydajności oraz typów pomp dostępnych w naszej ofercie.
Przeznaczenie
WZ 750 z osprzętem OMNIGENA wybierana jest do ogrodów, rzadziej do zasilania instalacji domowych. Wyróżnia ją duże ciśnienie, dlatego po podłączeniu do zbiornika może służyć do zasilenia myjek ciśnieniowych, małych systemów nawadniających, czy do klasycznego podlewania z węża ogrodowego.
Decydują się na nią również posiadacze basenów. WZ750 zasila wówczas automatyczne systemy filtracyjne. Dla komfortu użytkowania WZ 750 z osprzętem OMNIGENA montuje się wraz ze zbiornikiem hydroforowym (ocynkowanym lub przeponowym). Pozwoli to użytkownikowi korzystać z wody jak z sieci wodociągowej, czyli po odkręceniu kranu pompa włączy się automatycznie. Im większy zbiornik zastosujemy, tym pompa włączać będzie się rzadziej. Taka charakterystyka pracy wpłynie na żywotność pompy oraz w pewnym stopniu na oszczędność prądu.
Aby dodatkowo zabezpieczyć cały układ, jak wspomniano pompa jest dość wrażliwa na zanieczyszczenia, warto przed nią zamontować filtr antypiaskowy. Może to być filtr siatkowy lub dyskowy. Zabezpieczy on pompę przed wrogim wpływem piasku na część hydrauliczną. Może się ona szybciej wycierać, tym samym pompa traci swoje parametry. Może to spowodować frustrację, a nie daj Boże nerwicę u użytkownika. Niestety producent nie bierze odpowiedzialności za taką sytuację, gdyż oficjalnie pompa przeznaczona jest do wody czystej.
Prezentacja pompy WZ 750:
Poniżej przedstawiono sposób podłączenia pompy w zestawie ze zbiornikiem:
Akcesoria do podłączenia
Przyłącze PE32 z gwintem 1' idealnie sprawdza się do podłączenia rur PE32 z pompą głębinową. Jako jedna z niewielu wytrzymuje 16 atmosfer i duże obciążenie na drganie.
Śrubunek dzięki któremu szybko odłączysz oraz podłączysz pompę lub zbiornik od instalacji. Bardzo dobra jakość (polski producent)
Zawór kulowy do odcięcia wody w różnego rodzaju instalacjach hydraulicznych. Bardzo dobry jakościowo.
Niezbędny element w instalacji hydraulicznej aby mieś stałe ciśnienie bez wahań. Reduktor o dużym przepływie- to ważne.
Rura PE32mm służy głównie do zassania lub tłoczenia wody z pompy hydroforowych lub głębinowych. Można stosować na ssanie jak i na tłoczenie.
Rura podłączeniowa do pompy od strony ssącej, wytłumi drganie i ułatwi podłączenie.
Niezbędne zabezpieczenie chroniące pompę hydroforową przed uszkodzeniem. - przed pracą na sucho-
Filtr dzięki któremu przedłużysz żywotność pompy. Zdecydowanie zalecany w układach hydroforowych.
Manometr do kontroli ciśnienia w układzie hydroforowym.
Gruba i długa taśma teflonowa do uszczelnienia gwintów ocynkowanych, plastikowych, mosiężnych.
Trójnik dzięki któremu szybko i wygodnie zalejesz pompę ssącą. Korek z uszczelką w komplecie.
Akcesoria do podłączenia
Złączka wysokociśnieniowa o podwyższonej wytrzymałości 16 bar. Dzięki tej złączce możesz być pewny że rura nie wypnie się z pompy.
Kolano o ogromnej wytrzymałości 16 atmosfer. Bardzo często ze względu na swoją wytrzymałość stosowane w układach hydroforowych z pompami ssącymi i głębinowymi.
Śrubunek dzięki któremu szybko odłączysz oraz podłączysz pompę od instalacji. Bardzo dobra jakość (polski producent)
Zawór kulowy do odcięcia wody w różnego rodzaju instalacjach hydraulicznych. Bardzo dobry jakościowo.
Zawór zapobiega powrocie wody do studni, niezbędny w pompach ssących i głębinowych.
Niezbędny element w instalacji hydraulicznej aby mieś stałe ciśnienie bez wahań. Reduktor o dużym przepływie- to ważne.
Rura PE32mm służy głównie do zassania lub tłoczenia wody z pompy hydroforowych lub głębinowych. Można stosować na ssanie jak i na tłoczenie.
Filtr duży 11/4' chroni pompę przed uszkodzeniem oraz szybszym zużyciem. Może posłużyć jednocześnie do ochrony całej instalacji nawadniającej.
Manometr do kontroli ciśnienia w układzie hydroforowym.
Pakuła służy do uszczelnienia połączeń hydraulicznych (ocynk, plastik, mosiądz)
Pasta uszczelniająca, duża puszka. Służy do uszczelnienia gwintów ocynkowanych, plastikowych, mosiężnych. współpracuje tylko z pakułami w komplecie.
Zestaw pompa SM3,02 230V HYDRO-VACUUM zbiornik 150l ocynkowany + osprzęt SM3.02