Większość zamówień wysyłamy w ciągu 24 godzin
- ciśnienie max: 10 bar
Zbiornik przeponowy hydroforowy, pionowy o pojemności 50L. Zbiornik produkcji włoskiej, znanej firmy AQUASYSTEM. To naczynie służy do zbudowania zestawu hydroforowego. W zależności od tego jak mocną pompę zastosujemy, taki zestaw może służyć nam do różnych celów.
Zbiornik hydroforowy jest wykonany z solidnej, grubej blachy. Zasobnik jest pionowy, dzięki czemu zajmuje mniejszą powierzchnię. Cała konstrukcja jest bardzo stabilna, oparta na trzech podporach, które posiadają otwory na kołki, którymi można przytwierdzić zbiornik do podłoża.
Zbiornik ten posiada gumową, elastyczną przeponę, w której przechowywana jest woda. Pomiędzy gumową przeponą a ścianą zbiornika znajduje się nabite przez producenta powietrze. W górnej części zbiornika usytuowany jest wentyl do uzupełnienia powietrza. Wentyl schowany jest pod plastikową osłoną chroniącą przed uszkodzeniem.
Wymiary zbiornika:
W naszym sklepie w jednej przesyłce możesz zamówić wszystkie niezbędne akcesoria do podłączenia i zbudowania zestawu hydroforowego. Jeśli do nas zadzwonisz lub napiszesz z przyjemnością doradzimy jakie akcesoria dobrać, aby instalacja nie uległa uszkodzeniu.
Żeby zamontować zestaw hydroforowy, warto dokupić niezbędne akcesoria, do których należą:
Zapraszamy do oglądania naszych filmów instruktażowych, w których przedstawiamy pomysły na instalację i sposoby samodzielnego podłączenia zestawu hydroforowego.
Przeznaczenie
Zbiornik przeponowy 50l przeznaczony do zimnej wody. Zbiornik można zastosować do zbudowania niewielkiego zestawu, który zasili system nawadniania, mały domek letniskowy lub inny budynek. Wszystko zależy od tego, jak wydajną pompę zamontujemy pod zbiornik.
W sprzedaży posiadamy wszystkie potrzebne akcesoria do zbudowania i podłączenia zestawu hydroforowego. Posiadamy również w stałej sprzedaży zapasowe przepony na wymianę.
Film przedstawia przykładową budowę zestawu hydroforowego:
Akcesoria do podłączenia
Przyłącze PE32 z gwintem 1' idealnie sprawdza się do podłączenia rur PE32 z pompą głębinową. Jako jedna z niewielu wytrzymuje 16 atmosfer i duże obciążenie na drganie.
Śrubunek dzięki któremu szybko odłączysz oraz podłączysz pompę lub zbiornik od instalacji. Bardzo dobra jakość (polski producent)
Złączka umożliwiająca montaż wyłącznika ciśnieniowego oraz manometra do pompy lub zbiornika.
Zawór zapobiega powrocie wody do studni, niezbędny w pompach ssących i głębinowych.
Zawór kulowy do odcięcia wody w różnego rodzaju instalacjach hydraulicznych. Bardzo dobry jakościowo.
Rura PE32mm służy głównie do zassania lub tłoczenia wody z pompy hydroforowych lub głębinowych. Można stosować na ssanie jak i na tłoczenie.
Rura podłączeniowa do pompy od strony ssącej, wytłumi drganie i ułatwi podłączenie.
Rura stalowa do podłączenia hydroforu do instalacji domowej. Rura może łączyć zbiornik z pompą.
Wyłącznik ciśnieniowy - steruje pompą ssącą lub głębinową. Niezbędny w zestawach hydroforowych.
Najlepszy wyłącznik ciśnieniowy sprzedawany w Polsce (steruje automatycznie pompą)
Filtr który zabezpieczy pompę przed uszkodzeniem i przedłuży jej żywotność. Chroni przed drobinkami piasku i innymi zanieczyszczeniami.
Pasta uszczelniająca, duża puszka. Służy do uszczelnienia gwintów ocynkowanych, plastikowych, mosiężnych. współpracuje tylko z pakułami w komplecie.
Pakuła służy do uszczelnienia połączeń hydraulicznych (ocynk, plastik, mosiądz)
Manometr do kontroli ciśnienia w układzie hydroforowym.
Podkładki z specjalnej gumy pod pompę, zbiornik. Bardzo często kupowane przez klientów.
Trójnik ułatwiający zalewanie pompy i rury ssącej, niezbędny aby ułatwić sobie zalanie i szybkie uruchomienie pompy ssącej.
Zestaw pompa SM3,02 230V HYDRO-VACUUM zbiornik 150l ocynkowany + osprzęt SM3.02